Dilan Polat’tan Meral Akşener’e yanıt

Lüks yaşamları, altın varaklı kahveleri, günde 750 bin lira harcamaları, özel uçaklı gezileri, dolarlı, Euro’lu bigudileri, havuz partileri, altınlı şovlarıyla gündeme gelen Dilan ve Engin Polat çiftine yönelik operasyon büyüdü.

6 ilde yapılan operasyonla, daha önce mal varlıklarına el konulan Polat çiftinin İstanbul Çekmeköy’deki evlerine önceki gece baskın yapıldı. Medyatik çiftle birlikte toplam 17 kişi gözaltına alındı. 13 kişi ise aranıyor.

MASAK’ın ön inceleme raporunda Polatlara ait şirketlere sahte fatura yöntemiyle 200 milyon lira para girişi olduğu belirlendi. Gözaltına alınıp kelepçelenen çift sorgulanıyor.

Öte yandan Dilan Polat gözaltındayken, dün Meclis’teki grup toplantısında haklarında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’e X hesabından yanıt verdi.

Polat, “Meral Hanım bizi dinlemeden yoksulluğun sebebi bizi görmüş. Türkiye’yi yönetme iddiasında bu ayrımcılığı nasıl yapar. Bizden şikayetçi bir vatandaş var mıymış? İddia ederim kendisinden çok bu millete faydamız var garibe yardımımız var. Biz insanımıza bağış yapıyoruz bağışla milletvekili değil. Bizim üzerimizden siyaset yapıp iktidara saldırma nedeni yapmasın. Neredeyse muhalif medya ve muhalefetin iktidarla siyasetin piyonu olacağız” ifadelerini kullandı.

Polat’ın hesabından daha sonra Avukat Feyza Altun’un “Bunların dili çok uzadı. Diyorlar ki gelin bizi daha da linç edin. Sen kim siyasetçilere dil uzatmak kim?” paylaşımı alıntılanarak, “Aha gerçek itiraf! ‘Linç edicilerimiz’ Gazeteciliğiniz ve hukukçuluğunuz bu muymuş? Linç suç değil midir? insanlık dışı değil midir?” denildi.

MERAL AKŞENER NE DEMİŞTİ?

Akşener şunları söylemişti:

“Bu ülkede ne yapılırsa yapılsın insanlar rezil olmuyor. Allah bize bu hırsızları bu yolsuzları bu ahlaksızları rezil etmeyi nasip etsin inşallah. Çaldıkları paralar, yaptıkları ahlaksızlıklar. Ey büyük Allah’ım yanlarına kalmayacağını ben biliyorum. Çoluğundan çocuğundan çıktığını, çıkacağını biliyorum. Ama Türkiye’yi bu kafayla yönetenlerin Türkiye’yi getirdikleri durum budur.”

“Her biri birer Dilan Polat haline gelmiş, her biri birer Engin Polat tipine dönmüş çocuklarımız… Bir tarafta ise karnı guruldayan, KYK yurtlarında yemeklerinin içinden böcek, solucan çıkan çocuklar, yemek bittiği için yemek yiyemeyen çocuklar. Bunlar Gayretullaha dokunur. Allah bunları kursağından getirir, bunlara sebep olanları kahrı perişan eyler. Allah’ım nasip et, bunların kursaklarından bu haram lokmayı almayı bize nasip et Allah’ım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x