Yazısına erişim engeli getirilen Fatih Altaylı: HÜDA PAR’ın son haftalarda aldırdığı tüm erişim yasağı kararları aynı hakimlik tarafından verilmiş

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, Batman’daki sokak röportajında Hizbullahçı olduğunu söyleyen ve muhalefeti tehdit eden İsmail Cevher Kasımoğlu hakkındaki yazısına erişime engeli getirildiğini duyurdu. Altayı yazısı hakkında erişim engeli talep edenin HÜDAPAR olduğunu belirterek, “HÜDA PAR’ın son haftalarda aldırdığı tüm erişim yasağı kararları aynı hakimlik tarafından verilmiş”  detayına dikkat çekti.

Altaylı yazısında, “HÜDA PAR son günlerde hızlı bir biçimde pek çok haberle ilgili yayın yasağı kararları aldırtmış Daha sonra freeweb Turkey Koordinatörü Ali Safa Korkut’la yazıştık.İlginç bir durum ortaya çıktı.Son iki hafta içinde pek çok erişim yasağı kararı aldırtmışlar.Geçen hafta İsmail Saymaz’ın bir yazısı da erişim yasağı getirttikleri yazılardan biri.Ondan önceki hafta da 30 farklı içeriği engelletmişler.Farklı yazılara getirilen tüm bu erişim engelinin ortak noktası ne peki!Hakimlik.HÜDA PAR’ın son haftalarda aldırdığı tüm erişim yasağı kararları aynı hakimlik tarafından verilmiş.İstanbul 8. Sulh Ceza Hakimliği’nden.Elbette, erişim yasağı taleplerinin sulh ceza hakimliklerine yapılması gerekiyor. Ama tüm taleplerin aynı hakimliğe gitmesi ve tüm yasakların aynı hakimlik tarafından alınmış olması da bence gayet ilgi çekici.” ifadesini kullandı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir