Optik yanılsama testi: İnsanların sadece %2’si fotoğrafın içine gizlenmiş kurbağayı 8 saniyede fark edebilir!

Optik illüzyonlu zekâ testleri, görselin içerisine saklanan ögeler ile oluşturulan eğlenceli bulmacalardır. Bu bulmacalar ile görsel zekânızı test edebilir, beyninizin algılama biçimine meydan okuyabilirsiniz. Optik yanılmasa testleri, fiziksel, fizyolojik ve bilişsel yanılmasa olarak 3’e ayrılır. Bu yanılsama testleri aynı zamanda IQ’nuzu test etmek için psikanaliz alanında da kullanılır.

Haber7.com ekibi olarak, görüşünüzü ve detaylara olan ilginizi keskinleştirecek, gizli detayları fark edebileceğiniz bir optik illüzyonlu yanılsama testi hazırladık.

GİZLENMİŞ KURBAĞAYI 8 SANİYEDE BULYukarıdaki illüstrasyon görselinde yağmurun altında yürüyen kişileri görüyorsunuz. Bu fotoğrafın içerisinde kendini gizlemiş olan bir kurbağa bulunuyor. Sizden istenen 8 saniye içerisinde bu fotoğrafın içerisine gizlenmiş kurbağayı bulmanız.

Tüm dikkatinizi topladıysanız ve kendinizi hazır hissediyorsanız süreyi başlatıyoruz. Tüm noktalara iyice dikkat edin ve gizlenmiş kurbağayı bulun!

SÜRE BAŞLADI

Süre başladı. Gizlenmiş kurbağayı sadece okuyucuların %2’si verilen süre içerisinde bulabiliyor. Sizde onlardan biri misiniz, hadi görelim!

Optik illüzyon testleri, yüksek derecede dikkat gerektiren testlerdir. Ayrıntılara ne kadar dikkat ettiğinizi ortaya çıkarır. Süreyle birlikte baskı altında iken göstereceğiniz üstün performans bilişsel zekanızın gelişmesine yardımcı olur.

Süre bitiyor, gizlenmiş kurbağayı bulabildiniz mi? Merak etmeyin, kurbağanın yerini aşağıda sizinle paylaşacağız. Düzenli olarak yaptığımız bu testler sayesinde bu konuda artık uzmanlaştınız. Kurbağayı çoktan bulmuş bile olabilirsiniz.

Ve süre bitti…

İŞTE KURBAĞANIN GİZLİ YERİ

Evet, süre bitti. Gizlenmiş kurbağayı verilen süre içerisinde bulan okuyucularımızı tebrik ederiz. Bu testi arkadaşlarınız ile paylaşarak onların da dikkat seviyelerini ölçmelerine yardımcı olabilirsiniz.

Gizlenmiş kurbağayı verilen sürede bulamayan okuyucularımız ise merak etmesinler. Bu işin amacı zaten sizin kurbağayı bulmanızı olabildiğince zorlaştırmak. Aşağıda yer alan cevap görseline bakarak kurbağanın yerini bulabilir ve sizin aslında nerede takıldığınızı anlayabilirsiniz.

İşte kurbağanın gizli yeri;Peki, siz verilen sürede doğru cevabı bulabildiniz mi? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x