Milli Görüş’ün yetimi aday… Süleyman Soylu”nun yeğeni

Milli Görüş Lideri merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın koruma müdürüyken geçirdiği trafik kazası sonucu eşiyle birlikte hayatını kaybeden Ali Soylu’nun oğlu Ali Soylu Trabzon’dan milletvekili aday adayı oldu. Yeniden Refah Partisi listesinden seçimlere girmeye hazırlanan Soylu aynı zamanda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da yeğeni.

Türkiye 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerine hazırlandığı kadar, milletvekilliği seçimlerine de hazırlanıyor. Aday adayları bir bir partilere başvurularını yapmaya hazırlanırken, Trabzon’dan dikkat çeken bir adaylık da gündeme geldi.

Erbakan’ın koruma müdürüyken hayatını kaybeden Ali Soylu’nun oğlu, Süleyman Soylu’nun Ali Soylu, Yeniden Refah Partisi listelerinden milletvekili adayı olmak için başvurusunu yaptı.

Milli Görüş’ün “yetim” çocuğu olarak bilinen Ali Soylu’nun babası Ali Soylu,Refah Partisi Trabzon İl Yönetim Kurulu Üyeliği sırasında Necmettin Erbakan’ın isteği üzerine 1987’de Refah Partisi Genel Merkezinde seçim işleri, miting ve gezi organizatörü olarak görevde bulundu. 1994 seçimlerinde Refah Partisi’nden Of Belediye Başkanlığına aday oldu.

Ali Soylu, Milli Gençlik Vakfı Genel Başkan Yardımcısı’yken 30 Haziran 2000’de Ankara’dan Of’a gelirken Çorum’un Sungurlu ilçesi yakınlarında geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetmişti.

Kazada Soylu’nun eşi Neriman Soylu (33) ile çocukları Fatıma Zehra (9) ve Muhammed Talha (1) da hayatlarını kaybetmişlerdi.

Süleyman Soylu’nun yeğeni Ali Soylu bu kazadan yaralı olarak kurtulmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir