Ford’dan Türkiye’ye Yeni Nesil İki Araç

Ford Otosan, Türkiye pazarına iki yeni araç olan Ford Tourneo Courier ve Transit Courier’ı tanıttı. Ford’un Avrupa’daki ticari araç üssü olan Ford Otosan, tasarım, mühendislik ve üretim sorumluluğunu üstlenerek bu yeni nesil araçları kombi ve van gövde seçenekleriyle Türkiye pazarına sundu.

Yeni Ford Tourneo Courier ve Transit Courier, performans, işlevsel tasarım, gelişmiş bağlanabilirlik ve ileri güvenlik sistemlerini bir araya getirerek geniş bir kullanıcı kitlesine hitap ediyor. Ford Otosan tasarımcıları ve mühendisleri, araç mimarisini müşteri ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda “Tasarım Odaklı Düşünce (Design Thinking)” felsefesiyle geliştirdi, bu da Courier’in kullanıcılara en uygun çözümleri sunmasını sağladı.

Yeni Transit Courier serisi, ticari filoların işlerini kolaylaştıran pratik tasarımıyla dikkat çekiyor. Aynı zamanda, güçlü ve modern bir görünüme sahip olan Courier serisi, binek araçlara alternatif olmayı hedefliyor.

Ford Türkiye İş Alanı Lideri Özgür Yücetürk, Ford Otosan imzasını taşıyan Courier’in, performans ve işlevsel tasarımın mükemmel bir birleşimi olarak Türkiye’nin ve Avrupa’nın ticari araç lideri olma yolunda büyük bir katkı sağladığını belirtiyor. Yeni nesil Ford Tourneo Courier ve Transit Courier modellerinin, müşterilere benzersiz konfor, ileri teknoloji ve verimlilik sunarak segmentlerinde referans noktası olacağını vurguluyor.

Yeni Courier serisi, çeşitli güç aktarma sistemleri seçenekleri ve rafine 8 vitesli otomatik şanzıman ile kullanıcılara geniş bir esneklik sunuyor.

Yeni Tourneo Courier, günlük yaşamdaki çeşitli ihtiyaçlara uyum sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Esnek yerleşim seçenekleri ve katlanabilir arka koltukları sayesinde iş seyahatlerinden doğa gezilerine kadar her durumda kolayca taşıma kapasitesi sunar. Transit Courier ise daha uzun, geniş ve yüksek tasarlanarak kullanışlılığı artırılmıştır.

Yeniden tasarlanan Courier serisi, SUV benzeri dış tasarımıyla dikkat çekiyor. Teknolojik iç tasarımı ise telefon tutucu, bardak tutucu ve ek saklama alanı gibi özelliklerle konforu artırıyor.

Yeni nesil Courier, akıllı telefon ekranını yansıtabilen, 8 inçlik dokunmatik ekranlı SYNC 4 sistemi ve dahili modemle gelişmiş bağlantı ve kablosuz güncellemeler sunuyor.

Ford Otosan’ın imzasını taşıyan ve dünyadaki tek üretim merkezi olan Yeniköy fabrikasında üretilen Courier, ticaretin dinamiklerini değiştirmiş ve Ford’u kompakt van segmentine taşımış bir araç olarak biliniyor.

Yeni nesil Ford Tourneo Courier ve Transit Courier, Craiova fabrikasında üretilen ilk araç olma özelliğine sahiptir. Fiyatlar ise Ford Tourneo Courier için 917 bin 400 TL, Transit Courier için ise 787 bin 900 TL’den başlamaktadır. Tam elektrikli ve bağlantılı versiyonun 2024 yılında müşterilere sunulması planlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x