“Ender Saraç Çocuğunu Taciz Etti” İddiası Yalan Çıktı: “Bize Para Vermiyor Diye Cezalandırmak İstedim”

Dr. Ender Saraç için ortaya atılan ‘kendi çocuğunu taciz etti’ iddiasının yalan olduğu ortaya çıktı. Okuldaki rehberlik öğretmenine babasının kendisine cinsel istismarda bulunduğunu anlatan M. Saraç, söylediklerinin yalan olduğunu itiraf etti.

Türkiye’de geçtiğimiz hafta en çok konuşulan olaylardan biri de Ender Saraç hakkında ortaya atılan taciz iddiasıydı.

Ünlü Dr. Ender Saraç’ın, kendi çocuğunu taciz ettiği ve M. Saraç’ın okulda öğretmenine itirafta bulunduğu iddia edilmişti.

Hürriyet’ten Özge Eğrikar’ın haberine göre; Şişli Etfal Hastanesi’ndeki Çocuk İzlem Odası’nda konuşan 13 yaşındaki M. Saraç, “Bizi parasız bıraktığı için babama ders vermek istedim” dedi.

13 Temmuz’da Şişli Etfal Hastanesi’nde istismar mağduru çocuklar için kurulan Çocuk İzlem Merkezi’nin özel odasında ifade veren Benan Saraç, o günden sonra yaşananları şöyle anlattı:

Oğlum babasını ailemizden uzak tutmak ve ona bir ders vermek için böyle bir yola başvurduğunu söyledi. Ben de kendisine bunun doğru olmadığını ve hemen bu durumu polise bildirmemiz gerektiğini söyledim. Sonrasında Çocuk Şube Müdürlüğü görevlileri bize 13 Aralık günü saat 11.30’a randevu verdi. Çocuğumun bu davranışından dolayı üzüntülüyüm. Başka söyleyecek bir konu yoktur.

Babasını cinsel istismarla suçlayan 13 yaşındaki M. ise Şişli Etfal Hastanesi’ndeki Çocuk İzlem Odası’nda Cumhuriyet Savcısı, pedagog ve polislere şunları anlattı:

Babam bizi parasız bıraktığı için ona ders vermek istedim. Böyle bir şey olmadığına dair tüm gerçeği anneme itiraf ettim. Beni zorla duşa sokması, çıplak gezmesi, bana pornografik şeyler izletmesi olmadı. Babam bana karşı hiçbir istismar gerçekleştirmedi.”

Babası için uzaklaştırma kararı çıkarılması istediğini de belirten çocuk sözlerini şöyle sürdürdü: “Allah’tan korktum, gerçekleri söyledim. Olabiliyorsa uzaklaştırma çıkarılmasını istiyorum. Babamla görüşmek istemiyoruz. Annem, kardeşim ve ben çok mutluyuz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x